Politická kaviareň
Diskusia 2 113 Krajina kabelárov Väčší formát

V Ľavom spektre

Keďže je leto a z viacerých praktických dôvodov sa nedarí točiť klasická “kaviareň”, vešiam sem svoje video z projektu Julina Bosáka ml. Ľavé spektrum. O ľavici, sociálnej demokracii, komunizme, globálnej kríze, pesimizme, miernom optimizme a iných -izmoch.

YouTube Preview Image
Share |

Komentáre (19)

 • jj 11.07.2012 12:39

  Myslím si, že civilizované spoločnosti (oproti tejto tu) existujú a je úplne jedno, ako ich nazveme. Čo je zlé je to, že vyžadujú naplnenie viacerých prísnych predpokladov a najmä od svojho osadenstva a až vtedy to zafunguje a žiaľ, na ne sme nemali a nemáme. A čas a ešte všeličo je proti. Takže, možno naozaj tí ďalší v budúcnosti, ale to budú musieť sami chcieť a zásadne na sebe zapracovať a ísť aj proti (dnešným v sebe). No a to mi propadá silno utopické, ale možno sa nejaká utópia čas od času podarí.

 • zet 11.07.2012 19:46

  pri viacerych prilezistostiach bolo mozne vidiet, ze j. bosak je nepripraveny, kladie hlupe, prvoplanove a reaktivne otazky. To znamena, ze neposuva vypovede dalej.
  Vediet drzat kameru v ruke, to je dost malo. Hned to zavesit na web svedci o velkej snahe, ale o kratkom case stravenom premyslanim

 • Linda 11.07.2012 20:23

  A ak by ste vy premýšlali dlhšie, tak by ste si všimli, že otázky sú vždy rovnaké, určite to bol zámer. Projekt bol iste dlho pripravovaný a som presvedčená, že veľmi dlho rozmýšlal, kým sa na to odhodlal. Podľa vás mal tak asi ešte pár rokov rozmýšlať, potom sa zahrabať do svojho bežného života a vykašlať sa na vás….ľavicových…liberálnych…neoliberálnych…stredoľavých…a čo ja viem ešte akých mudrlantov, ktorí len píšu, rozprávajú, všetci sú strašne sčítaní, s briskným perom a mysľou, …ale….rozdrobení….čo tak si po pozornom vypočutí a porozmýšľaní nad všetkými videami spoločne sadnúť a hľadať niečo spoločné a neútočiť stále na seba. Ide vám iba o vaše individuality, alebo naozaj o ľudí a riešenia dnešných problémov?

 • julianBosakSt 11.07.2012 21:26

  …anonymko zet, otvorte svoju mysel a – uvidite – otazky boli vzdy rovnake, vopred dane a uvedene v uputavke aj v anotacii k projektu – bez predpojatosti je zivot krajsi (este aj v tom posratom kapitalizme…”:O)

 • tomasko 12.07.2012 14:53

  zet, ty brožúrkový hlupáčik. otázky mal každý rovnaké, okrem toho mal dostatok priestoru na to aby odpovedal ako chcel, vôbec sa nemusel držať otázky,mal voľnosť, zamyslieť sa, dostatok slobody, čiže je jedno aké boli otázky. ked si to porovnám s pridrbkanými otázkami kyslého hríba , ktorý dáva nelogické nahlúple otázky pričom neustále skáče rečníkovi do reči ked ten neodpovedá ako jemu vyhovuje tak toto je oproti tomu skvostné dielo….

 • tomasko 13.07.2012 16:51

  http://www.ta3.com/clanok/1002216/host-v-studiu-m-vitkovic-o-znizovani-dph.html

 • S. 16.07.2012 7:36

  s nazormi suhlasim, len ako pise Linda, co s tym? Ako to dostat do praxe, ked ti idioti tam hore nikoho nepocuvaju….?

 • Ekmek 16.07.2012 18:49

  Som si istý že sa nemýlim?????Ine elity nebudu,najskor vojna a potom zasa od začiatku ,moc a mamon je hodne silny dovod na to aby sa človek spraval tak ako sa sprava poslednych 5500 rokov .

 • titi 19.07.2012 16:29

  tak ako je to s tymi ohlasovanymi vitkovicovymi knihami? marec nic, maj nic – ci som len nezachytil termin ich krstu?

 • tomasko 20.07.2012 0:46

  mna by to tiez zaujimalo kedy a ci bude ta kniha. ja si urcite objednam, pokial teda nebude strasne predrazena, ale mozno aj tak…

 • mazda 30.07.2012 12:27

  Komentár

 • mazda 30.07.2012 12:45

  Chlapci si obliekli ľavicové dresy aspoň spolu s Elánom vieme, kto za koho kope. Na začiatok to hádam aj stačí. Ďalej som už dosť skeptický. V širokom spektre od tých, čo chcú len reformovať kapitalizmus až po ortodoxných Marxistov majú len tí poslední návod na zmenu — revolúcia. Už ide len o to, ktorá mocnosť zaplatí a vyšle (a kam) svojho Lenina. Ale teraz vážne. Ľudstvo si koleduje o príučku minimálne podobnú tej, akú utŕžilo naposledy v Druhej svetovej vojne. Ale pokým sa dá ako tak žiť, kým nenastane Armagedon, žiadnu zásadnú zmenu riskovať nebude. Vízia “milionára z chatrče” stále motivuje. Tak si len počkajme, kam až nás ekonomickí a mocenskí manipulátori ako stádo zaženú. A potom sa uvidí. Alebo aj neuvidí a bude pokoj:)

 • Ingrid. 08.08.2012 21:23

  Ja si zatiaľ opakujem napr. Posledný, počúvam pekné pesničky a držím Vám palce. http://www.youtube.com/watch?v=Q1809vqz3zA

 • Antaš 10.08.2012 16:44

  Celý projekt ukazuje ako zúfalo potrebujeme ujasnenie základných pojmov – kapitalizmus, socializmus, komunizmus a v tejto súvislosti aj hľadanie odpovedí na ozaj zásadné, kľúčové otázky smerovania Slovenska, Európy, sveta. Tápanie a nie raz niečo, čo by sme mohli nazvať učenou nevedomosťou. Nevyčítam… naopak, úprimne fandím tým poväčšine mladým ľuďom. Len mi je smutno, že nemáme dosť síl, možno aj odvahy nazývať veci pravým menom a hlasnejšie kričať do sveta, že svet v ktorom žijeme môže byť lepší a my sami ho môžme lepším urobiť…

 • Miro 26.08.2012 7:54

  Je mi nesmierne ľúto ak drvivá väčšina z tzv. Ľaveho spektra nechápe, čo je to ľavica, aká je jej úloha, alebo si ľavicu pletie s ochranárskymi aktivitami MVO, Tie sú často štedro politický sponzorovanými z USA a VB pravicovými stranami a špeciálnymi rozvratníckymi organizáciali ako napr. NED, ktoré spolupracujú so CIA!

  Zopakujem zásadné a nezamenilteľné politické zaradenie človeka podľa vzťahu k druhým ľuďom:

  - ľavičiar je altruista (stará sa o iných na úkor seba!)

  - centrista je asertivista (stará sa o seba, ale iným priamo neubližuje!)

  - pravičiar je egoista (stará sa o seba a vlastnú rodinu na úkor ostatných!)

  Tu nemá potom žiadne opodstatnenie to, či je niekto veriaci, alebo ateista,
  ani to či je majetnejší, alebo chudobnejší,
  ani to komu fandí a s kým súcití!

  Pretože ľavica rozhodne nemôže byť:
  - pocitový FUN CLUB pre chudobnejších,
  pre vykorisťovaný proletariát, ekonomickí neaktívnych, drobných živnostníkov, SZČO a nižšiu strednú vrstvu tzv. intelektuálov s egoistickými a oportunistickými, mocenskými záujmami !!!

  Ak to ani takto nie je všetkým jasné,
  tak ľavičiar zásadne neprivatizuje zisky a na druhej strane nesocializuje straty (Keller) ako to robila Weisová SDĽ, alebo teraz Ficov Smer!

  Alebo ľavičiar sa nestará do ľudí, ale sa zásadne a nekompromisne stará o iných ľudí!

 • Miro 26.08.2012 8:30

  zet 11.07.2012 19:46
  pri viacerych prilezistostiach bolo mozne vidiet, ze j. bosak je nepripraveny, kladie hlupe, prvoplanove a reaktivne otazky. To znamena, ze neposuva vypovede dalej.
  Vediet drzat kameru v ruke, to je dost malo. Hned to zavesit na web svedci o velkej snahe, ale o kratkom case stravenom premyslanim
  ——————————-
  Oceňujem Julinovú snahu, nech mala akékoľvek pohnútky a bola kýmkoľvek spozorovaná (ak vôbec ?)

  Takto sme sa dozvedeli nielen to, aký dres si kto oblieka, ale najmä za koho kope. Mnohí dávali vlastné góly do ľavicovej brány!

  Pre všetkých vytvoril rovnakú príležitosť. Pretože ľavica je aj o rovnosti šancí a príležitosti!

  Dokonca mnohí si pripravili to, čo povedia na kameru. Nielen Julinov otec a Silva Rupeldtová, ktorí čítali to, čo si pripravili.

 • peter1 06.10.2012 21:40

  Kde hľadať odpovede? Nevidieť riešenia? Vystúpiť o level vyššie nad problém!. Svet nieje v kríze celý, len určitá časť sveta. Zložitosť “globálneho” ekonomického systému je umelá, človekom, legislatívne výtvorená. O kolapse sa pokúsili hovoriť na CT – http://www.ceskatelevize.cz/porady/10150778447-historie-cs/video/
  Možno vyprovokuje nové asociácie.

 • James 04.05.2017 20:28

  This kind of game gives a real experience of

 • James 06.05.2017 8:30

  Ultimately, a dilemma that I’m passionate about. I have looked for data of this caliber for the previous various hours. Your internet site is greatly appreciated.

Pridaj komentár