Politická kaviareň
Diskusia 2 113 Krajina kabelárov Väčší formát

“Oh peace? Shut up!”

Na februárovej Európskej rade podpísal britský premiér David Cameron so svojimi európskymi partnermi politický „deal“:

- Veľká Británia nim svojim partnerom dáva na vedomie, že sa už necíti zmluvne viazaná podieľať sa na hlbšej politickej integrácii EÚ, ale zároveň očakáva, že o nej bude spolurozhodovať tak, ako doteraz. (Nič nové – všetci sme to odjakživa tak nejako tušili.)

- V prípade, že bude treba z EÚ rozpočtu ratovať euro, Briti si z EÚ rozpočtu budú môcť nárokovať vyplatiť čiastku, ktorá by teoreticky zodpovedala ich podielu na tejto pomoci. (Veľká Británia tým de facto tlačí na vytvorenie špecifického rozpočtu pre eurozónu.)

- Národné parlamenty zastupujúce aspoň 55 % obyvateľstva EÚ dostanú možnosť primäť vlastné vlády k zastaveniu rokovaní o akomkoľvek európskom legislatívnom návrhu. (Ak si aj odmyslíme, že národné parlamenty by teoreticky mali mať vlastné vlády pod kontrolou a byť s nimi v rovnakej politickej línii, aj tak ide o vykopávanie otvorených dverí, nakoľko už dnes stačia na zablokovanie rokovaní v Rade štyria ministri zastupujúci aspoň 35 % obyvateľstva EÚ.)

- Európska komisia navrhne, aby Veľká Británia mohla napríklad Slovákom zamestnaným vo Veľkej Británii vyplácať detské prídavky iba do výšky slovenských detských prídavkov. (Takýto návrh bude musieť odsúhlasiť Rada ministrov aj Európsky parlament. Ale hlavne, Európsky súdny dvor bude musieť povedať, ako môže byť takéto niečo v súlade s Lisabonskou zmluvou. Nebolo by to ani prvý, ani posledný krát, čo súdny dvor zruší európsku legislatívu pre jej nekompatibilitu s primárnym právom EÚ.)

- Európska komisia navrhne mechanizmus, podľa ktorého bude môcť Veľká Británia legálne privrieť svoj pracovný trh, respektíve až po dobu štyroch rokov odoprieť pracujúcim pochádzajúcim z ostatných (vybraných?) členských štátov nárok napríklad na dávku v nezamestnanosti. (Aj tu platí, že konečné slovo bude mať Európsky súdny dvor.)

Zhrnuté, podčiarknuté, Cameron za prísľub, že on bude svojich voličov presviedčať o tom, že by mali hlasovať za zotrvanie Veľkej Británie v EÚ, dostal prísľub, že ak to tak aj dopadne, tak keď príde na ďalšie prehlbovanie európskej integrácie, Veľká Británia bude môcť zostať kdesi mimo, tak ako aj doteraz. Pravda, dovtedy Komisia ešte stihne navrhnúť dve tri veci, ktoré Európsky súdny dvor bude s najväčšou pravdepodobnosťou musieť zrušiť.

Tragickú dimenziu však táto fraška dostáva v momente, keď si človek uvedomí jej širší politický význam. Bez ohľadu na to, ako dopadne britské referendum, či ako v jednotlivých prípadoch kontroverznej legislatívy nakoniec rozhodnú európski sudcovia, 28 členských štátov práve odobrilo „deal“, ktorý vychádza z presvedčenia, že EÚ nie je možné ďalej integrovať v jej súčasnej geografickej rozlohe. Ak si niekto namýšľa, že Slovensko má svoje miestečko v „jadre“ EÚ vyárendované preto, že platíme eurom, nech sa rýchlo spamätá: Eurom sa platí aj v Kosove, v Čiernej hore, či dokonca vo Vatikáne.

Európske zmluvy sa teda budú onedlho opäť meniť. Či už Briti zostanú alebo nie, bude ich potrebné otvoriť. Keď k tomu za pár rokov dôjde, bez ohľadu na to, kto vtedy našu krajinu povedie, Slovensko bude mať v rukách slabé karty:

- Sme čistí príjemcovia peňazí z európskeho rozpočtu, pričom robíme všetko preto, aby sme ich aj naďalej mohli obscénne defraudovať a aby nám do toho nemohol kafrať žiadny Európsky prokurátor.

- Tisíce vyznávačov konšpiračných teórií a sympatizantov Aliancie za rodinu bude mať možnosť na vlastné trovy zistiť, že nik zo západu nemusí diktovať nejaké dekadentné hodnoty výmenou za voľný prístup na trh chudákov, platených len o čosi viac, ako robotníci v severnej Afrike. Ich vlastní hrdinskí politici sa budú predbiehať v prisvojovaní si zásluh za to, že voľný, jednotný trh pre kapitál, tovary a len v obmedzenej miere aj pre služby zostane zachovaný. Štyri automobilové fabriky a dve na televízory, ktoré sa kedykoľvek môžu presunúť inde, jedna oceliareň, ktorá by bez štátnych dotácií bola už dávno zatvorená, jedna rúra na ruskú naftu akurát tak pre jednu rafinériu, jedna rúra na ruský plyn, od ktorej nik na západe nemieni byť závislý, jedna vodná elektráreň a zopár jadrových blokov, ktoré pre verejné financie tejto krajinky znamenajú dosiaľ nevyčíslenú záťaž, proti ktorej bude aj Kaníkova dôchodková reforma len pierko, to všetko nepredstavuje pádny ekonomický argument pre zachovanie Slovenska v „jadre“ EÚ, ani keby existovala nejaká kabala, ktorá o všetkom rozhoduje.

- Za tie roky členstva sa naše politické špičky v Bruseli priučili len tomu, čo sú z vlastnej životnej skúsenosti schopné pochopiť a poznať. Prišli ako zahriaknutí burani, a postupom času sa osmelili, vidiac, že nie sú jediní svojho druhu. Dnes už sú z nich obmedzenci bez komplexov. Neuvedomujú si, že to, že nie sú sami, neznamená, že všetci ostatní sú ako oni. Ale ostatní už vedia, s kým majú do činenia. Nezabudli, že posledná pravicová vláda svojho času takmer storpédovala záchranu eura kvôli prostoduchému predsedovi jednej pidistrany, ktorá si navráva, že je liberálna, pričom sa zaradila medzi európskych konzervatívcov, zatiaľ čo jej správne miesto je medzi britskými nacionalistami z UKIP a ostatnými protofašistami. Vedia, že SMER nie je žiadna sociálna demokracia, ale organizovaná skupina nacionál-socialistov, parazitujúcich na verejných zdrojoch, dôsledne sabotujúcich spoločnú snahu dostáť deklarovaným hodnotám aspoň v prípade vojnových utečencov.

- A napokon, hlbšia politická integrácia je nepredstaviteľná bez určitej daňovej a sociálnej harmonizácie ako aj bez nastolenia otázky európskej bezpečnosti a teda vzťahu k Rusku. A sme doma, vážení.

https://www.youtube.com/watch?v=9foi342LXQE

Share |

Komentáre (24)

 • drlrzmsjb 02.01.2017 19:58

  “Oh peace? Shut up!” | Blog JeToTak.sk
  [url=http://www.gt40nn537n1c4o15yp96h097wu6enfc9s.org/]udrlrzmsjb[/url]
  drlrzmsjb http://www.gt40nn537n1c4o15yp96h097wu6enfc9s.org/
  adrlrzmsjb

 • Kimi Dettmann 10.03.2017 11:49

  Hat Spaß gemacht zu lesen, viele Gruesse!

 • Arie Hilgendorf 10.03.2017 11:53

  Hey, ein toller Artikel.

 • Gia Haines 11.03.2017 15:46

  Ein geeigneter Fellsattel zeichnet sich zunächst insofern aus, dass der Fellsattel ebenso geeignet für den Gaul sowie für den Reiter ist. Dies sollte immer der wichtigste Punkt während dem Einkauf des Sattels sein. Nun könnte man ins Detail gehen und präzise Kriterien der unterschiedlichen Variationen beachten. Selbstredend spielt auch hier das Alter die tragende Rolle. Für die Kleinen eignen sich insbesondere rutschfeste Sattel. Bei Erwachsenen könnte dieser Punkt fast außer Acht gelassen werden. Genauso entscheidend ist selbstverständlich der Komfort des Sattels. An dieser Stelle bietet sich ganz stark Lammfell an. Dieser Stoff oder dieses Material ist besonders soft und gleichzeitig schonend für das Pferd. Ein Fellsattel aus Lammfell ist wahrscheinlich die erste Alternative die ein Reiter treffen könnte. Zwar ist ein solcher Sattel auch in Sachen Kosten enorm höher als andere.

 • Florentina Tognetti 11.03.2017 15:48

  Ein hervorragender Fellsattel zeichnet sich vorrangig insofern aus, dass er gleich gut für den Gaul und für den Reiter sein kann. Dieser Faktor sollte stets der wichtigste Faktor während dem Einkauf des Sattels sein. Jetzt könnte man ins Detail gehen und präzise Merkmale der verschiedenen Varianten ins Auge fassen. Selbstredend spielt auch hier das Alter eine wichtige Rolle. Für Kinder eignen sich speziell anti-rutsch Fellsattel. Bei Großen könnte der Punkt fast vernachlässigt werden. Genauso entscheidend ist natürlich die Bequemlichkeit des Fellsattels. Jetzt bietet sich insbesondere Lammfell an. Der Stoff bzw. das Fell ist ausgesprochen weich und auch schonend fürs Pferd. Ein Fellsattel aus Lammfell ist mit großer Wahrscheinlichkeit die erste Alternative die man haben sollte. Jedoch liegt dieser Fellsattel ebenfalls beim Preis wesentlich höher als Alternativen.

 • mac black lipstick matte long lasting lip moisturizer products makeup 12 colors wholesale 12.03.2017 12:11

  “Oh peace? Shut up!” | Blog JeToTak.sk

 • fake yeezy boost 14.03.2017 18:22

  Travel is always exhilarating, no matter where you go. With proper planning, you can enjoy a stress-free trip. Before you leave, be certain you have essential documents like passports and visas, and make sure you follow the advice here to help you.
  fake yeezy boost

 • Smart Balance Wheel 14.03.2017 20:07

  dude enjoys each of these Smart Balance Wheel. but i bought these businesses to be with her from dec, but they primary live through two months prior to when the sequins started upcoming on.

 • Detachable Lens 15.03.2017 0:20

  “Oh peace? Shut up!” | Blog JeToTak.sk

 • michael kors bags 15.03.2017 3:32

  Very interesting topic , appreciate it for putting up. 鈥淭he great leaders have always stage-managed their effects.鈥?by Charles De Gaulle.
  michael kors bags

 • JOMO Technology Co., Ltd 15.03.2017 5:08

  “Oh peace? Shut up!” | Blog JeToTak.sk

 • Stainless Seamless Wire 15.03.2017 6:43

  “Oh peace? Shut up!” | Blog JeToTak.sk

 • 3/8 Wedge Anchor Drill Size 15.03.2017 8:27

  “Oh peace? Shut up!” | Blog JeToTak.sk

 • Aluminum High Pressure Die Castings 15.03.2017 10:28

  “Oh peace? Shut up!” | Blog JeToTak.sk

 • Personalized Puzzles 15.03.2017 12:35

  銈ゃ偙銉嗐儷銉栥儹銈帮紒銇傘仾銇熴伄銉嗐兗銉炪伄銈偣銈裤儬銇岃銈忋倢銇︺亜銇俱仚銇椼€併仢銈屻亴銇┿亾銇嬨亱銈夈儉銈︺兂銉兗銉夈仐銇俱仐銇熴亱锛?|銇勩亸銇ゃ亱銇啊鍗樸仾 tweeks銇ㄣ亗銇仧銇倛銇嗐仾銉囥偠銈ゃ兂銉嗐兗銉炪伅 鏈綋銇儢銉偘銈掍綔銈嬨仹銇椼倗銇嗐€?銇傘仾銇熴倰鎸併仯銇︺仼銇撱伀绉併伀鐭ャ倝銇涖仸銇忋仩銇曘亜銆?
  Personalized Puzzles

 • Steel Bar Flat 15.03.2017 14:52

  “Oh peace? Shut up!” | Blog JeToTak.sk

 • Cheap NFL Jerseys 15.03.2017 16:47

  Only then are you gonna be in the position to start and manage a true Foreign exchange accounts. They are among the relatively few international footwear manufacturers that structure and start children’s footwear line from time to time around the year, to meet the requirements of the people. “We’ve hit him fourth against lefties. They are among the relatively few international footwear manufacturers that structure and start children’s footwear line from time to time around the year, to meet the requirements of the people.Tyrone is an expert on Walking Shoes For Women and Beautifeel ShoesSunlight Tzu Art Of Struggle In Forex Trading – How To Become A Money-making Forex InvestorQuite a few People and plenty of other various nationalities have become interesting and would like to see how to get appropriate Fx trading knowledge. Miller is taking a note for $8MM. When people see large sales they are more apt to stop to see what is out there.There are medicines and treatment options available in the market to help those men who are suffering from ED. “We’ve hit him fourth against lefties.As Place Coco Crisp On DL With Cervical Strain – RealGM WiretapThe A’s have placed outfielder Coco Crisp on the 15-day disabled list with a cervical strain and recalled right-hander Kendall Graveman from Triple-A Nashville, according to an ESPN. The resistance reduces losses.Turn down offers made using pressure tactics.

 • Cheap Jerseys China 15.03.2017 21:03

  Click Here for Far more Data or Sign As much as Obtain Your Free Report Now.Arizona asked for Starlin Castro in talks.When considering a piece of genuine estate you really feel you might want to purchase, talk for the owners of neighboring properties when you can. Copy writing strategies could be employed when adding content, but in such a way that it’s not going to end up like an infomercial. “The way it’s going, it could be a close call between he and Buster (Posey).

 • Pallet Stackers 16.03.2017 2:34

  “Oh peace? Shut up!” | Blog JeToTak.sk

 • adidas zx multicolor 16.03.2017 13:40

  “Al fine di sentire meglio, baby.” Lupi imparano a tonificare nonna rispose:

 • Elinore Dulude 22.03.2017 10:59

  Weil bei dem Fellsattel völlig auf einen Baum verzichtet wurde, gewinnen Zosse plus Reiter im Zuge diesem durch eine hohe Latitüde. Es bildet sich eine größere Körperwahrnehmung wie auch parallel wird ebenso der Gleichgewichtssinn vom Reiter trainiert. Die Entscheidung für Lammfellsättel wird bei mehreren Reitern allerdings auf Grund der Tatsache des Reitgefühls entschieden. Denn der dedizierte Aufbau erlaubt die Kognition von der Güte plus den Bewegungen des Pferdes. Hierbei entsteht eine merkliche Vertrautheit, die die Bindung zum Viech deutlich fördern kann. Das Lammfell vom Lammfellsattel liegt direkt auf dem Pferderücken auf, weswegen es alleinig deshalb schon zu einem therapeutischen Nutzen kommt. So sorgt es für ein naturgemäßes Luftpolster, was vor allem bei einer druckempfindlichen Haut erstrebsam ist. Darüber hinaus sorgt es zu jeglicher Jahreszeit für einen Wärmegradkompensation – bei winterlichen Kälteen wärmt es den Pferderücken und in der warmen Jahreszeit sorgt es für eine leichte Abkühlung. Wie nicht zu vergessen ist die Atmungsaktivität ebenso die bakterien tötende Auswirkung von der Lammfellwolle, die dem Lammfellsattel eine optimale Unterlage bietet.

 • Pizza Vending Machine Dubai 26.03.2017 18:37

  “Oh peace? Shut up!” | Blog JeToTak.sk

 • cardsharing server 27.03.2017 14:11

  Hello.Not sure if this is the right place to ask.Where can i find a cccam subscription?

 • xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56 21.06.2017 4:24

  Title…

  [...]usually posts some very fascinating stuff like this. If you are new to this site[...]…

Pridaj komentár